вторник, 30 марта 2021 г.

 ЧОМУ ЛЮДИНА НЕ МОЖЕ ЖИТИ БЕЗ РОСЛИН?

— Ведучи своє господарство, людина іноді не замислюється, якої шкоди вона може завдати природі. Прочитайте розповідь. Про що ми завжди повинні пам’ятати?

Люди розорали степи і перетворили їх на поля. На безкрайніх просторах, де жили степові мешканці, їм забракло місця. Ніде стало жити травоїдним тваринам. Дикі коні вимерли, гепардів тепер можна побачити тільки в зоопарку.

Усе переплуталося в природі. Голодні вовки накинулися на стадо свійських тварин. Залишилося мало овець. Не з’їдена ними трава лягла на землю щільним усохлим шаром і почала заважати молодим паросткам пробиватися до світла. Тоді люди почали боротися з вовками і знищили їх у багатьох степових районах. Овець стало більше. Вони з’їли всю траву. Тут налетів вітер, запорошена буря здула дорогоцінний ґрунт. Довелося навколо полів саджати дерева, щоб захищали від вітру. Посіяли пшеницю, та ось біда: виявилося, що збирати нічого.

Ховрахи так розплодилися, що поперед людей зібрали все зерно. А де ж орли? Їх мисливці перестріляли, щоб полювати не заважали.

Але тут трапилася нова біда: у садах і городах комахи весь урожай з’їли.

Оголосили їх шкідниками, посипали отруйним порошком. Та забули, що можна і самим людям отруїтися.

Довго б ще довелося боротися з природою, якби люди, нарешті, не зрозуміли: не потрібно знищувати диких тварин і рослини, потрібно жити у мирі з природою, знаючи її закони. Тепер доводиться рятувати все, що залишилося після поганого господарювання. Виправляти свої помилки завжди складно.

— Отже, який висновок ми зробимо з розповіді?

Висновок. Людині потрібно жити в злагоді з природою, знаючи її закони.

— Людина, на жаль, ставить себе вище, ніж усе, створене Природою. Вона рве, вбиває, ламає.

— Чи можуть тварини і рослини обійтися без людини?

— Чи зможе людина обійтися без рослин і тварин?

Висновок. Людина — маленька частинка Природи, яка теж повинна підкорятися її законам.

Наші пращури слов’яни жили в лісі. Він був і притулком, і годувальником, і захисником. Слов’яни обожнювали тварин і рослини, ставилися до лісу, дерев, як до живої природи, наділяли їх людськими рисами. Себе вони вважали її частинкою, тому берегли природу, а природа берегла людей. Вона давала чисте повітря, воду, їжу. І серед чистої здорової природи людина також була сильною

і здоровою.

Звичайних рослин не існує. Усі трави, як і дерева, кущі та квіти,— величезне багатство нашої планети.

На земній кулі близько 500 тисяч рослин. В Україні — близько  16 тисяч видів. Вони бувають різноманітних форм і розмірів, із різною тривалістю життя та умовами існування. Рослинний світ заселяє різні куточки нашої планети: від крижаної Арктики, до спекотних тропіків. Рослини ростуть у лісах, степах, горах і пустелях.

На Землі ними живиться багато тварин, люди постійно використовують не тільки культурні рослини, які самі вирощують, але й дикорослі — як їжу, ліки, корм для тварин.

Фантастичні гіпотези

А тепер трышки пофантазуйте : 

— Що станеться, якщо зникнуть рослини?

 «Намалюй диво-квітку»

На аркуші  паперу намалюйте незвичайну диво-квітку.


Комментариев нет:

Отправить комментарий

 Інформація для батьків : " Батькам про покарання" https://rosinka.org.ua/batkam-pro-pokarannya/